Keçi Peyniri

Sepet peyniri çeşitleri arasında bilinen Keçi Peyniri, Balıkesir’in köylerinden toplanan keçi sütlerinden üretilir. Üretim süreci tamamen organik olarak ve Cihanbey Şarküterinin standartlarında tamamlanır. Tamamen doğal ve organik olan bu lezzet, koku olarak hafiftir. Aroma olarak ise yine diğer peynirlere göre daha hafif bir tat sunmaktadır. Siz de endüstriyel market ürünlerinden ziyade organik, yüzde yüz doğal peynirler tercih ederek sofranızın lezzetini katlayabilirsiniz. Damak hissine gelecek olursak, bu özel lezzet, tadım notalarında az tuzlu ve aromasını az hissettiren bir peynir olarak bilinmektedir. Organik keçi sütü ve inek sütü karışımından oluşan bu peynir, kısa süreli salamurda bekletilerek sunuma hazır hale getirilmektedir. 2 Porsiyon keçi peyniri bir insanın tüm kalsiyum ihtiyacının %30’unu karşılamaktadır. Bu değerler kemik erimesi ve diş problemleri yaşayanlar için bu lezzeti vazgeçilmez kılmaktadır.

Anne Sütüne Yaklaşan Besin Değerleri!

Keçi sütü sahip olduğu besin türleriyle, anne sütüne en yakın kabul edilen peynir türüdür. Bebekler için doktor önerisi sonucu tercih edilebilmektedir. Yoğun besin değerinin yanında müthiş bir tada sahip olan Keçi Peyniri, yedikçe yediren, lezzetli bir peynirdir. Diğer peynirlere oranla daha az yağ oranına sahip olan bu peynir türü, kolay bir sindirime sahiptir. İnek sütünden yapılmış peynirlerde sindirim sorunları yaşayanlar içinde, oldukça ideal bir tercih olabilmektedir. Kalsiyum değeri diğer organik peynirler gibi oldukça yüksektir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve aynı zamanda B vitamini içerir. Yerel bölgelerde varis tedavisi içinde sık sık tercih edilmektedir.

Kapınıza Kadar Sağlıklı Soğuk Zinciri ile Keçi Peyniri

Keçi Peyniri Cihanbey Şarküteri tarafından, özel strafor kutular içinde, buz aküleriyle gönderilmektedir. Vakumlanarak gönderilen bu peynir, yaklaşık 3 ay muhafaza için uygundur. Siparişlerinizi 325g, 500g, 700g, 1kg ve 2kg olarak verebilirsiniz. Daha yüksek miktarda siparişleriniz için, Cihanbey Şarküteri uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Cihanbey Şarküteri yöresel organik peynirleri, sofranıza kadar kusursuz bir soğuk zinciriyle getiriyor. Peynir ürünlerimiz şarküterimiz tarafından büyük bir hassasiyetle yerel lezzetlerden, geleneksel biçimlerle oluşturuluyor. Türkiye’nin organik, özel tadım notlarına dikkat eden şarküterlerine Cihanbey Şarküteri öncülük ediyor. Sofranıza kadar gelen lezzet, güvenilir ellerden, organik bir şekilde geliyor.