Kars Kaşarı

Lezzetli ve özel tadıyla unutulmaz olan Kars Eski Kaşarı, sert peynirler arasında yer alır. Normal kaşar ve peynir ürünlerinden farklı olarak Kars Kaşarı, onlarca farklı işlemden geçer ve mayalandırılır. Bütün bu sürecin sonunda uzun zaman bekletilerek, tadına tat katılır. Çağlarbey Şarküteri tarafından evinize kadar gelen Kars Eski Kaşarı, fabrikasyon değil, tamamen organik ve doğal bir üründür. İsviçre Gravyer Peyniri olarakta bilinen Kars Eski Kaşarı, 1900’lü yıllardan beri sofralarınıza misafir oluyor. Kars’ın yüksek rakımlı yaylalarında beslenen ineklerden elde edilen süt ile üretilen Kars Peyniri, dağın ve doğanın lezzetini kendine özgü tadıyla evinize kadar getiriyor.

Doğadan Gelen Şifa ve Lezzet : Kars Eski Kaşarı

Kars Kaşarı sofralarınıza lezzet katmakla kalmıyor. En faydalı besin değerlerine sahip peynirler arasında ilk sıralarda yer alan Kars Kaşarının faydaları saymakla bitmiyor. - Tansiyon düşürmek için idealdir, kalsiyum ve protein açısından zengindir. Bu sayede kemik erimesini engeller. -Ülser hastalığını önlemek için yardımcı olur. - Enerji değerleri yüksektir. - Kolay sindirilir, mide rahatsızlıklarına iyi gelir. - Alzheimer rahatsızlığına iyi gelir, beyin için besleyici görev görür. - Doktor tavsiyesiyle bebekler tüketebilir, vücut gelişimine katkı sağlar. - A Vitamini, Demir ve Potasyum içerir.

Kars Eski Kaşarı Nasıl Tüketilir?

Kars Kaşarı Türkiye’de ve dünyada onlarca farklı mutfağa misafir olmaya devam ediyor. Her mutfakta farklı şekillerde yenilen bu lezzeti siz de istediğiniz gibi tatlandırabilirsiniz. Deliklipeynir olarak başlıca tavsiyelerimiz; omletler, tostlar, çorbalar, pizzalar, hamur işleri ve peynir tabakları!

Saklama Koşulları Nelerdir?

Eski Kars Kaşarı için buzluk ve derin dondurucular ideal bir saklama alanı değildir. Peyniriniz bu kadar soğuk saklama koşullarında özelliğini yitirecektir. Serin bir ortamda (5-10 sıcaklık), karanlıkta peynirinizi saklayabilirsiniz. Evlerin kilerleri ya da depoları, güneş almayan vestiyerleri bu peyniri muhafaza etmek için en ideal yerleri oluşturur. Cihanbey Şarküteri üzerinden hemen sipariş vererek, tamamen organik Kars Gravyer Peynirini evinize kadar getirtebilirsiniz. Ürünlerimiz kargolama süreçleri tamamen profesyonel ellerden, gıda kargo standartlarına uyarak gönderilmektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR