Zeytin

Kahvaltılık ürün denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olan zeytin, çeşit fazlalığıyla tüketicilere avantaj sağlamaktadır. 7000 yıllık geçmişe sahip olan zeytin ağaçta yetişen bir meyvedir. Sadece kendi formunda kalmayıp, zeytin işlenerek de tüketime uygun hale getirilir. Yaygın olarak zeytinyağı ve yapraklarıda kullanılmaktadır. En çok tercih edilen formu ise tabiki kahvaltılarda kullanılır. Zeytin çeşidine göre baharatlayıp ve soslayıp kullanabilirsiniz.

Zeytin Çeşitleri

Yıllardır mutfaklarımıza giren bir lezzet olan zeytin, halkımız tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Her yöreye ait farklı lezzetlerde tüketilir ve Türkiye'nin bir çok bölgesinde yetiştirilmektedir. Halkımız tarafından en çok tercih edilen zeytin türü siyah zeytindir. Her bölgede farklılık gösteren lezzetler yapılış şekillerine göre de tat kazanır. Zeytinde kullanılan tuz miktarı seçimlerde en büyük etkendir. Diğer tercih edilen zeytin türü ise kırma yeşil zeytindir. Form olarak hafif yassı şeklinde olan yeşil zeytin son zamanlarda siyah zeytin kadar ilgi görmektedir. Yemeklerde ve özellikle salatalarda da sıkça kullanılır. Delikpeynir sitesi sizlere Balıkesir, Çanakkale ve Bursa yörelerine ait zeytin çeşitlerini online satın alma imkanı sunmaktadır.

Zeytin Faydaları Nelerdir ?

İnsan sağlığına bir çok etkisi olan zeytin içinde bulundurduğu besleyici vitaminlerle doktorlar tarafından da önerilmektedir. Özellikle çocuklar için gelişim dönemlerinde kemik gelişimine yardımcı olur. Cild onarımı ve hücre yenilenmesine fayda sağlar. Yetişkinler mide rahatsızlığı olanlar için sık sık tüketmektedir ve sindirimede yardımcı olamaktadır. Tansiyon dengeleyeci olduğun bilinmektedir. Tok tutma özelliğide bulunduğu için diyet yapanların yoğunlukla tükettiği bir besindir. Bunların hepsi zeytin tüketiminde önemli etkendir.

Nasıl Satın Alabilirim ?

Deliklipeynir online satış mağazamız üzerinden istediğiniz gramaj seçenekleriyle satışlarımız bulunmaktadır. 500g veya 1000kg'lık paketler halinde temin edebilirsiniz. Güvenle yapıcağınız alışveriş için sitemizi takip etmeniz ve güncel kampayaları takip etmenizi öneririz. Her bütçeye göre uygun ödeme şekillerini tercih edip alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR