Sepet Peyniri

Ege’de en çok tüketilen peynirler arasında ilk sıralarda yer alan sepet peyniri, ismini örme sepet kalıplarından alır. Az tuzlu ve tam yağlı olmasıyla bilinen bu peynir türü, Balıkesir’in en ünlü gastronomik değerlerinden biridir. Kendine özgü bir tadıma sahip olan bu peynir türünü, deliklipeynir.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Sepet Peyniri Nedir?

Organik maya ve süt ile hazırlanan bu peynir türünün üretim sürecinde tamamen yöresel yöntemler kullanılır. Yağ ve protein oranı oldukça fazla olan bu peynir, aroma ve tad olarak diğer peynir türlerinden ayrılır. Yöresel ve özel bir lezzet olan Sepet Peyniri birçok farklı özelliğe sahiptir. - Buzdolabında doğru saklama koşullarıyla 1 ay boyunca saklanabilir. - Trans yağ asidi içermez, kolesterol oranı düşüktür. - Besin değeri yüksektir, sindirim kolaylığı sağlar ve saç dökülmesine iyi gelir. - Büyüme yaşında olan çocuklar için özellikle faydalıdır. A, B1, B2, B6, B12 Vitaminlerine sahiptir. - Kalsiyum oranı nedeniyle dişleri güçlendirir. - Kemik yapısını güçlendirir. - Laktoz oranı düşüktür, doktor önerisiyle süt ürünlerine karşı duyarlı kişiler tarafından tüketilebilir. - Aminoasite sahip olması nedeniyle, çocuklarda zekâ gelişimine katkı sağlar.

Vazgeçilmeyen Yöresel Bir Lezzet

Sepet peynirleri artık sadece kahvaltılarda değil, günün her öğününde harika bir eşlikçi oluyor. Yöresel ve özel bir lezzet olan bu peynir sadece yetişkinlerin doyum ve tadımı için değil, bebeklerin ve çocukların da gelişimi için önemli besin değerleri sunuyor. Son yıllarda popülerliğini hızla arttıran bu özel tat, yurt dışından ve yurt içinden yoğun talep görüyor. ‘’Sepet peyniri nasıl yenilir?’’ diyenler için onlarca farklı tercihin olduğunu söylemek mümkün. Salatalarda, kahvaltılarda, hamur işlerinde, peynir tabaklarında hatta makarnalarda bu özel peyniri tüketebilirsiniz. Az tuzlu olması ve yüksek besin değerine sahip olması nedeniyle, birçok farklı tarifte tercih edilebiliyor. En çok tercih edilen bir diğer yöntem ise kızartma. İnce dilimler halinde az tereyağ ya da zeytinyağı ile bu peyniri kızartarak harika bir tat elde edebilirsiniz.

Buz Aküleriyle Evinize Gelsin!

Deliklipeynir uzmanları siparişlerinizi strafor içinde buz aküleriyle gönderiyor. Soğuk zincirinin büyük bir titizlikle korunarak evinize gelmesi için en yeni kargo yöntemleri kullanıyor. Hemen deliklipeynir.com üzerinden sipariş vererek sizin için günlük gönderilen lezzetlerimizi kapınıza kadar getirtebilirsiniz.
Balıkesir Peyniri ! ( Sepet Peyniri )
700g
₺280,00 KDV Dahil
Balıkesirden! ( Sepet Peyniri )
700g
₺295,00 KDV Dahil
Balıkesirden! ( Sepet Peyniri )
700g
₺295,00 KDV Dahil
Tükendi
Boya içermez, doğal islenmiştir.
700g
₺140,00 KDV Dahil
Balıkesir Peyniri ! ( Sepet Peyniri )
1000g
₺364,00 KDV Dahil
₺392,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Köy Peyniri ! ( Sepet Peyniri )
1000g
₺289,00 KDV Dahil
₺315,00 KDV Dahil
Balıkesir Peyniri ! ( Sepet Peyniri )
2000g
₺710,00 KDV Dahil
₺784,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Köy Peyniri ! ( Sepet Peyniri )
2000g
₺565,00 KDV Dahil
₺630,00 KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR