Kahvaltılık Ürünler

Kahvaltı yüzyıllar boyunca insanların vazgeçilmez bir öğünü, güne başlangıç rutini olarak devam etmektedir. Dünya üzerinde birbirinden farklı kahvaltılık ürünler bulunmakta ve günlük olarak tüketilmektedir. Bu çeşitlenme her yörenin ve ırkın farklı damak lezzetlerine göre şekillenmektedir. Akşam yemeğinden sonra genellikle vücudumuza besin girmemekte ve durmaksızın aktif olan metabolizmamız gece boyunca da çalışmaya devam etmektedir. Geceden sabaha kadar tüketilen enerji miktarını sabah kahvaltısı ile karşılanmaktadır. Kahvaltı öğününün atlanması halinde vücutta yağ birkimini arttırmakta ve buna bağlı olarak kilo alımına neden olduğu bilinmektedir. 
Bununla ilgili yapılan bir araştırmaya göre güne sağlıklı bir şekilde kahvaltı yaparak başlayanların, kahvaltı yapmayanlara göre daha az kilo problemi çektikleri sonucuna ulaşılmıştır. Kahvaltı olmadan güne başlayanlarda ani kan şekeri düşüşleri görülebilmektedir. Düşen kan şekerini hızlıca arttırmak için tüketilen besinler nedeniyle de kilo artışında yardımcı unsur oluşturur. Kahvaltısız başlanan gün, metabolizma hızıda yavaş olacağından tüm bunlar birleştiğinde kilo artışlarının oluşması en muhtemel sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır. Güne başlarken kahvaltılık çeşitleri arasından birini seçerek başlamanız, hem sağlığınız hemde gün içerisindeki aktiviteleriniz için en uygun seçim olacaktır. Kahvaltı yapmak bu yüzden ihmal edilmemelidir.

Kahvaltı İçeriği Nasıl Olmalı

Güne başlarken yapacağımız kahvaltıda neler olmalı diye düşünüyorsanız, size ilk önereceğimiz yüksek lifli ve protein kaynağı olan ürünler diyebiliriz. Yüksek lif kaynağı kahvaltılık ürünler ve aldığınız protein yavaş sindirildikleri için gün içerisinde size daha uzun süre tokluk hissiyatı sağlayacaktır. Kahvaltılık çeşitleri içerisinde yer alan yumurta, beyaz peynir, süt, çiğ badem, fındık, çiğ sebzeler, çavdar ekmeği, buğday ekmeği ve benzeri birçok ürün yüksek protein ve lif kaynağı içermektedir. Sitemiz üzerinde sizlere satışa sunulan badem ezmesi, fındık kreması, fıstık kreması, antep fıstık ezmesi gibi ürünler enerji bakımından yüksek değerlere ve proteinlere sahip olduğı için gün içerisinde ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacaktır. 

Kahvaltılarda Bir Klasik: Peynir

Ülkemizin birçok noktasında farklı yöresel kahvaltı çeşitleri olsa da her kahvaltıda vazgeçilmez olan şeylerden biri peynir olmaktadır. Ülkemizin süt ve süt ürünleri açısından kalitesi ve birçok kültürü harmanlaması nedeniyle onlarca çeşit yöresel peynir çeşidine sahibiz. Bu kadar çok peynir çeşidi her zevkin aradığını bulabileceği tatlara olanak sağlamaktadır. Kahvaltının vazgeçilmezi peynirler kalsiyum, protein ve mineral açısından başlıca sağlık kaynaklarımızdaan biri olmaktadır. Tulum, ezine, mihaliç peyniri gibi yöresel peynirlerin yanında cheddar, gravyer, kaşar gibi bütün dünyada severek yenilen peynirlerin üretimi de ülkemizde gerçekleşmektedir. Süpermarketlerden veya şarküterilerden temin edebileceğiniz peynir çeşitlerini online olarak da internetten sipariş edebilirsiniz. Peynirleri olduğu gibi kahvaltı sofranıza ekleyebileceğiniz gibi börek, gözleme gibi hamur işlerinde de kullanıp sofranızı zenginleştirebilirsiniz.

Ekmek Üzeri Lezzet: Ezme

Güne sağlıklı kahvaltılık ile başlamak önemlidir, gün içerisinde vücudunuz için ihtiyaç olan, gece boyunca kaybedilen enerjinin sağlanması için gerekli ve atlanmaması gereken bi öğündür. Genellikle koşuşturmalı günler için sabahları daha fazla enerji alma ihtiyacı duyarız, bu enerjiyi alırken çoğu zaman ekmek üzeri lezzetler tercih ederiz. Bu ürünlerden bazıları fıstık ezmesi, fındık ezmesi gibi ürünler olabilmektedir. Sos severler için ise acuka tarzında ürünler her kahvaltıda tüketilebilmektedir. Kahvaltılık çeşitleri arasında zamanla kendine yer bulan bu lezzetler protein, şeker ve enerji bakımından içeriği zengin ürünlerdir. Ezmeler sadece kahvaltı olmamak ile birlikte, kişiler gün içerisinde bir atıştırma olarak da tüketmektedirler. Gün içerisindeki kan şekeri düzeyini standart düzeylerde tutulmasına yardımcı olur.

Ülkemizde Kahvaltılık Çeşitleri

Ülkemizde birçok kahvaltılık çeşitleri arasında bazı değişmez ürünler bulunmaktadır. Bunlardan en başta gelenler çay, peynir, zeyin, ekmek ve genellikle yumurta olmaktadır. Coğrafyamız üzerindeki çeşitli kahvaltı seçeneklerinden herhangi birini tüketirken yanına çiğ sebzeler ve protein içerikleri eklemenizi öneririz. Beyaz ekmek yerine daha yüksek lif kaynağı içeren ekmekler tercih edilebilir. Lif sindirimi yavaş olduğu için sizi uzun süre tok tutacaktır. Kahvaltılarınızda uygulayabileceğiniz birkaç püf nokta olarak, süt,birkaç meyve, yeşillikler ile gününüzü daha keyifli hale getirebilirsiniz. Protein kaynağı olarak veya farklı lezzetler seven, güne enerji dolu başlamak için Cihanbey Şarküteri olarak siz değerli müşterilerimiz için özenle hazırlamış olduğumuz kahvaltılık malzemelerimizi tercih edebilirsiniz. 

Parçacıklı !
300cc Cam Kavanozda
₺140,00 KDV Dahil
Parçacıklı !
300cc Cam Kavanozda
₺190,00 KDV Dahil
Parçacıklı !
300cc Cam Kavanozda
₺190,00 KDV Dahil
Tükendi
% 100 Antep fıstığından
300cc Cam Kavanozda
₺55,00 KDV Dahil
Tükendi
Zeytinyağı ve kekik soslu
425cc Cam Kavanozda
₺130,00 KDV Dahil
Tükendi
Kahvaltılık
425cc Cam Kavanozda
₺48,00 KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR