Helva

Soflarımız ve kahvaltılarımız vazgeçilmez bir lezzeti olan helva, hem besleyici hem de oldukça lezzetli bir besindir. Tarihimize baktığımızda da Osmanlı'da mutfağında da fazlaca tüketilmiş bir üründür. Helvanın oluşumuna baktığımızda ise Orta Doğu ve Balkan ülkeleri karşımıza çıkmaktadır. Bu coğrafyalarda yapılmaya başlanan helva günümüze kadar pek çok lezzetli ürünü geliştirilerek günümüze kadar getirmiştir. Ülkemizde en çok yemeklerden sonra yada düğün-dernek gibi organizasyonlarda servis edilerek her zaman kültürümüze yer edinmiştir.

Helva Çeşitleri

Türk mutfağının vazgeçilmez bir lezzeti olan helva, hem besleyici hem de lezzetli bir üründür. Diğer tatlılara göre şerbetli olmaması ve sağlıklı olması helvanın tercih edilmesinde ki en önemli etkenlerden biridir. Ana malzemeleri irmik ve un olan bu tatlının diğer yan ürünleri ise süt, tarçın, fıstık ve susamdır. Ancak bölgeye göre ayrılan bu lezzetler her bölge için farklılıklar gösterebilir. Mesela ana maddesi susam olan tahin helvası, helva yapımında en önemli üründür. Sadece içeriğine susam katıldığına bir çok bölgede helva diye adlandırılır. Ancak dediğimiz gibi bir çok farklı destinasyonlar içerisine farklı lezzetler eklenip başka bir formda helva üretmek de mümkündür. Deliklipeynir online satış sitemizde olan kakaolu saray burma helvası Osmanlı'dan günümüze gelen en önemli lezzetlerden biridir. Ayrıca sadece Balıkesir Bigadiç yöresinde üretilen Bigadiç helvası içerisinde çöven kullanılarak hazırlanan eşsiz lezzet sitemizden temin edebilirsiniz.

Helva Faydaları Nelerdir ?

Lezzetli ve besleyici bir tatlı olan helva bir çok önemli faydaları bulunmaktadır. Güçlü besin değerleri içermekte ve enerji vermektedir. Spor yapanlar için diyetisyenler tarafından önerilen helva, içerisinde katkısız ürünler içermekte ve tüketildiğinde uzun süre tokluk hissi vermektedir. Özellikle içerisinde bulundurduğu kuru yemişlerle birlikte tatlı isteğinizi giderecektir. Bigadiç helvasının ana malzemesi olan çöven, bulaşıcı hastalıklara karşı vücut direncini arttırır ve destekler. Ayrıca fosfor, demir ve lif kaynağı olan besin kemik gelişimine yardımcı olur. Kemik erimesini önler. Bu besleyici ürünü ve daha fazlasını Deliklipeynir online alışveriş sitemizden temin edebilirsiniz. Her bütçeye göre uygun ödeme seçeneklerin yararlanabilirsiniz.
Glikoz İçermeyen Soma Helvası
500g
₺110,00 KDV Dahil
Nutella dolgulu !
500g
₺115,00 KDV Dahil
Odun ateşinde kavrulmuş yerli susamdan
660cc Cam Kavanozda
₺139,00 KDV Dahil
Katkısız 
660cc Cam Kavanozda
₺259,00 KDV Dahil
Kütahya yöresinden !
500g
₺118,00 KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR