Göbek Kaşar

Kahvaltı sofralarında en çok tüketilen peynir çeşitlerinden olan kaşar peynirleri inek, keçi veya koyun sütlerinden üretilen türlere sahiptir. Sarı renkli orta sertlikte bir peynir çeşidi olan kaşarın da bekleme sürelerine göre oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Genellikle peynir reyonlarında ve şarküterilerde  en çok karşılaşılan yuvarlak şekilli kaşar peynirler göbek kaşar olarak adlandırılmaktadır.  Türkiye'de kaşar peyniri üretimi yapan oldukça fazla sayıda ilimiz vardır. Bu illerden en önemlileri Tekirdağ, Kars ve Zonguldak'tır. 
Delikli Peynir' de satışa sunulan göbek kaşar menşei Kars'tır. Kars'ta kaşar üretimi Türkiye Cumhuriyeti'nin daha ilk yıllarında başlamıştır. Kars ili, bölgede yetiştirilen hayvanların süt kalitesi sayesinde en lezzetli kaşar peyniri üretim yeri olarak ün salmıştır. Önceleri yöre halkının yöresel yöntemlerle ürettiği peynirler şu anda teknolojik tesislerde, yöresel yöntemler korunarak seri olarak üretilmeye devam etmektedir. 

Göbek Kaşar Peyniri İçeriği 

Delikli Peynir'de satılan göbek kaşar, inek sütünden üretilmekte olan tam yağlı bir kaşar peyniri çeşididir. Çok az tuzlu olarak üretilen kaşarlar kahvaltı sofralarının vazgeçilmez peynirleri arasında yerini almaktadır.  Tamamen doğal içeriğe sahip olan bu peynirler doğal inek sütü, peynir mayası, peynir kültürü ve sofra tuzunun bileşimi ile yapılmaktadır. Kars göbek kaşarı çeşidini diğer kaşarlardan ayıran en önemli özellik ise inek sütünün kalitesi ve peynirin kendine has aromasıdır. 

Göbek Kaşar Peyniri Nasıl Tüketilir? 

Özellikle kahvaltılarda tercih edilen göbek kaşar peyniri tost yapımında bir numaralı malzeme olmaktadır. Domates, zeytin gibi kahvaltılık ürünlerle eşsiz uyuma sahip bu kaşarı fırın yemeklerinde de tercih edebilirsiniz. Kaşar peynirin aromasıyla bir üst seviyeye çıkan oldukça fazla yemek çeşidi mevcuttur. Kolay eriyebilen yapısıyla rendelenip fırında eritilen bu lezzeti fırın köfte, menemen, domates çorbası gibi yemeklerde kullanabilirsiniz. Bunun yanında pizza yapımında kullanılan mozzarella peyniri veya hamburgere tat ver cheddar peyniri yerine pizza ve hamburger yapımında göbek kaşar peynirini muadil olarak kullanabilirsiniz. 

Göbek Kaşar Peynirinin Saklama Koşulları

Kars göbek kaşarı Delikli Peynir' de vakumlanmış olarak sizlere ulaşmaktadır. Vakumlu paketlerde buzdolabında +2/+4 derecede 3 aya yakın süre muhafaza edebilirsiniz. 
Kaşar peyniri kullanmak için vakumlu poşetten çıkardığınız taktirde streç filmle sarıp tekrar buzdolabında saklamaya devam edebilirsiniz. Havasını çıkarabileceğiniz saklama kapları da kullanım için uygun olacaktır. Göbek kaşar peynirini keserken kullandığınız bıçağın temiz olmasına üzerinde herhangi bir yemek kalıntısı olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bulaşan yemek kalıntıları peynirin daha çabuk bozulmasına neden olacaktır. Vakumlu poşetten çıkarılan kaşar peynirlerinin streç filmle veya saklama kaplarında buzdolabında saklanma ömrü ise 1 ila 2 hafta olmaktadır. 

Delikli Peynir Göbek Kaşar Teslimatı Nasıl Gerçekleşir?

Delikli Peynir'de diğer peynirlerin gönderiminde olduğu gibi göbek kaşar peyniri kargolama işlemi de soğuk zincir paketleme ile yapılır. Buz aküleri ile gönderilen paketlerde peynirlerin herhangi bir zarar görmesi engellenir. Peynir siparişlerinizde gramaj seçenekleri mevcuttur. 700 gr, 1 kg veya 2 kg olarak sipariş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Siparişiniz alındıktan sonra size en yakın tarihte teslim edilmek üzere soğuk zincir kargolama yapabildiğimiz günler olan pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri arasında siparişiniz kargoya verilir. Sipariş paketini aldıktan sonra en kısa sürede peynirinizi buzdolabına koymanızı tavsiye ederiz. 

Delikli Peynir'le Diğer Yöresel Ürünleri Keşfedin!

Merkezi Balıkesir'de bulunan Cihanbey Şarküteri'nin internet satış sitesi olan deliklipeynir.com'da daha birçok yöresel lezzeti keşfedebilirsiniz. Siparişinizi tamamlamadan önce ürün açıklamalarını ve içeriklerini okuyarak damak tadınıza uygun diğer peynirlere de göz atabilirsiniz. Her zaman taze ürünleri barındıran Cihanbey Şarküteri'den güvenle alışveriş yapabilirsiniz. El yapımı reçel, salça, Balıkesir ve diğer yöresel peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri ve daha fazlası size muhteşem bir lezzet şöleni sunacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR