Saganaki Peyniri

Türkiye’de özel üretim peynirler arasında en sevilen peynirlerden birisi şüphesiz Saganaki Peyniri. Bu peynir tür, tabaklarına farklı bir lezzet getirmek isteyenler için ideal ve lezzetli bir seçim. Yüzde yüz inek sütü ile üretilen Saganaki,, oldukça özel bir üretim sürecine sahiptir. Bu nedenle satın alınırken, güvenilir yerlerden almak büyük önem arz eder. İlk defa tercih edenler tarafından çoğunlukla tekrar tekrar aranan bu gizli lezzet, deliklipeynir.com’da en özel haliyle, satışa sunuluyor. Türkiye’nin en iyi peynircisi deliklipeynir, sizin için kapınıza kadar hizmet veriyor!

Doğal Maya, Doğal Peynir!

Saganaki Peyniri üretim sürecinde tamamen doğal ve özel bir maya formülü kullanılmaktadır. Yüksek sıcaklığa kadar kaynatılan peynir, ilk olarak tekrar sıcaklığı düşene kadar bekletilmektedir. Jel kıvamına gelen bu özel lezzet, suyun üstüne çıktıktan sonra toplanmaktadır. Daha sonra sırasıyla yoğrulma, baharatlama ve bekleme süreçlerinden geçtikten sonra Salamura su içerisinde bekletilmektedir. Dinlenme sürecinde en az 45 gün bekletilen peynir, paketleme için hazır hale gelmektedir. Oldukça zor bir üretim sürecine sahip olan Saganaki Peyniri, Cihanbey Şarküteri garantisiyle satışa sunulmaktadır. Balıkesir’in en iyi şarküterileri arasında yer alan Cihanbey Şarküteri, tamamen profesyonel bir paketleme süreciyle, Saganaki Peynirini evinize kadar göndermektedir.

İnek Sütü Sevenler İçin Saganaki Peyniri Vazgeçilmez!

Saganaki Peynir onlarca efsane tarifin en önemli öğesi, aynı zamanda tek başına müthiş bir lezzet. Orta sertliğe sahip olan bu peynir, en çok kızartılmış olarak tüketilmektedir. Hafif suya tutulan Saganaki peynirini, una batırabilir daha sonra yumurta ve susamla tamamlayabilirsiniz. Kızdırılmış yağın içinde hafif kızartarak, üstüne zeytinyağı, yanına limon, domates ve maydonoz ekleyebilirsiniz. Bu tarifin yanında kahvaltıda reçel kullanabilir ya da sade bir şekilde yiyerek harika lezzeti hissedebilirsiniz. Hemen deliklipeynir üzerinden Saganaki siparişi vererek, en sevdiğiniz tarif için plan yapmaya başlayabilirsiniz. Bu süreçte biz özel vakumlanmış poşetlerde, strafor kutuların içine buz aküleri koyarak kargo sürecinizi tamamlayacağız. Peyniriniz kapınıza kadar soğuk zinciri bozulmadan, titiz bir şekilde gelecektir. Size teslim edilen paketi hemen buzdolabına koyarak, soğuk zincirini devam ettirebilirsiniz.